POZNÁTE ENERGETICKÉ TYČINKY?

Ak máte pocit, že by sa vám zišla extra energia počas tréningu vyskúšajte energetické tyčinky. Energetické tyčinky predstavujú dostupné riešenie pre športovcov, ktorí si potrebujú udržať úroveň energie počas dlhšieho, namáhavého cvičenia. Vyskúšali ste už energetické tyčinky?

 

Energetické tyčinky sú vlastne výživové doplnky v praktickom balení a s vysokou výživovou hodnotou. Tyčinky si môžete vziať ľahko so sebou, nie sú veľmi ťažké, nezaberajú veľa miesta, obsahujú zásobu energie na dlhšie trvanie a v neposlednom rade sú aj chutné.

Prvé tyčinky vznikli v roku 1983, v roku 1986 bola založená spoločnosť s ochrannou známkou PowerBar. V roku 1999 sa značka stala súčasťou celosvetového švajčiarskeho potravinárskeho koncernu Nestlé. Energetické tyčinky sa v súčasnosti tešia veľkej obľube a tak je dnes na trhu množstvo rôznych značiek energetických tyčiniek. Stačí si vybrat.

Počas výkonu skrátka vždy potrebujete energiu. Doplnkom výživy sa tak naozaj  nevyhnete a výsledná energia bude veľa závisieť od kvality energetických tyčiniek. Ak ide o dlhší výkon na pretekoch potrebujete energiu dopĺňať priebežne a tak praktická forma tyčiniek, príde vhod. 

Pred výkonom zase tyčinky predstavujú dobrý zdroj energie a to najmä ak obsahujú čistý, kvalitný sacharid, s jemným množstvom vlákniny.  

Počas tréningov nezabúdajte na pitný režim.  Je dôležité prijímať dostatok vody, aby obličky mali možnosť uvoľnené toxické látky vylučovať bez rizika poškodenia. Stačí vám čistá voda.

A pozor. Kombinácia energetických tyčiniek a športových nápojov sa neodporúča, pretože tu je riziko, že z dvoch zdrojov živín telo získa príliš veľa cukru, a nebude schopné to tolerovať.

Ísť späť

© 2023 Všetky práva vyhradené pre Mgr. Martin Ivanko
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.