DETOXIKAČNÁ ŠŤAVA Z MRKVY, CVIKLY A ZELÉRU

MRKVA
Neobsahuje žiaden tuk, je ideálnym prostriedkom na chudnutie. Najhodnotnejšie látky skrýva karotka priamo pod šupkou. Preto je najlepšie nešúpať ju, iba poriadne umyť. Kyselina listová sa stará o dobrú náladu a vláknina bráni pred útokmi vlčieho hladu a brzdí vylučovanie hormónov, v dôsledku ktorých priberáme.

CVIKLA
Je účinným antioxidantom. Obsah vitamínu C a E pomáha regenerovať vaše bunky, vitamíny skupiny B ovplyvňujú metabolizmus . Okrem toho má cvikla protizápalové účinky a upraví vám trávenie. Oceníte ju aj pri redukčnej diéte. Vďaka vysokému obsahu draslíka vám pomôže zbaviť telo prebytočnej tekutiny a odstráni z neho toxické látky.

ZELER
Zeler je populárny kvôli tomu,, že obsahuje málo kalórií a obsahuje veľa výživných látok.
Látky obsiahnuté v zeleri pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi a majú odvodňovacie vlastnosti, čo sa vám hodí pri detoxikácii organizmu. Spomedzi vitamínov, na ktoré je zeler mimoriadne bohatý, má najvyššie zastúpenie céčko. So zelerom tiež dodávate telu potrebné minerály - hlavne vápnik, horčík, zinok a železo.

Ísť späť

© 2021 Všetky práva vyhradené pre Mgr. Martin Ivanko
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke. Viac informácii