#BLOG

Dýchanie je pre nás automatický proces. Prečo je potom dôležité, aby ste sa nad takou prirodzenou vecou vôbec zamýšľali?  Odpoveď je jednoduchá.

Ak máte pocit, že by sa vám zišla extra energia počas tréningu vyskúšajte energetické tyčinky. Energetické tyčinky predstavujú dostupné riešenie pre športovcov, ktorí si potrebujú udržať úroveň energie počas cvičenia.

Ak majú svaly rásť je potrebné im dodať pravidelný stimul cvičením. Svaly potrebujú tiež dostatočný čas na adaptáciu a v neposlednom rade je veľmi dôležitá strava.

Všade vám odporúčajú prijímať v strave dostatok proteínov - teda bielkovín. Prečo sú proteíny také dôležité a aké benefity nám prinášajú?

Pokiaľ beriete vaše tréningy vážne a chceli by ste, aby vaše výkony stále rástli, je potrebné zaradiť do výživy aj niektoré doplnky. Dnes už na pultoch nájdeme doplnky výživy pre športovcov rôzneho druhu.

Intolerancia laktózy postihuje takmer 75% ľudí po celom svete a nevyhýba sa ani športovcom. Príznaky intolerancie môžu mať vplyv na športový výsledok a tiež si vyžadujú určité úpravy jedálnička športovca.

Mienka o cukre sa v priebehu rokov neustále mení. V minulosti sa cukor tešil mimoriadnej obľube, no v súčasnosti je považovaný za „biely jed“.

Kardiovaskulárnym ochoreniam, diabetes, obezite alebo dokonca aj rakovine sa dá významnou mierou zabrániť zmenou stravovacích návykov.

Plán tréningu máte určite dobre pripravený, no plánujete si aj regeneráciu po cvičení? Regenerácia po tréningu je totiž rovnako dôležitá, ako tréning samotný.

© 2024 Všetky práva vyhradené pre Mgr. Martin Ivanko
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.